Tým

Zina Havryljuk

Potřebovala jsem, aby mi pohyb dával smysl. Zájmově jsem si vystudovala program Pohyb a zdraví na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK u fyzioterapeuta Národního divadla Jiřího Čumpelíka. Přístup práce s vědomím skrze pohyb dal vzniknout projektu Meditace pohybem.

Vedu hodiny běžecké meditace na Petříně.

Alžběta Kofránková

Sledovat a zkoumat lidské tělo mě baví. Jsem přesvědčena, že se v něm nachází odpovědi na vše, co se nás týká. Věřím, že při pozorném naslouchání a respektování jeho potřeb se dokážeme vyvarovat náročným psychickým i fyzickým výzvám. Stačí být pozorní.

Výzkumu těla se věnuji v tříletém somatickém výcviku Reny Milgrom, kde se zaměřuji na autentický pohyb, Labanovu analýzu pohybu (základy současného tance) a Bartenieff Fundamentals, Body Mind Centering a výuku neurologických vývojových vzorců. Tělo zkoumám v meditační praxi, tanci, v technikách bdělého snění a v somatickém pohybovém a psychofyzickém vzdělávání. Velkou vášní je pro mě taneční improvizace, instantní kompozice a performance, které vznikají z přítomného okamžiku. Inspirací je pro mě terapeutka, lektorka a performerka Roberta Legros Štěpánková. Baví mě fyzické divadlo a divadelní improvizace. Zajímá mě autenticita projevu a pohybově kreativní potenciál člověka. Velkou inspirací je pro mě zkoumání potřeb těla a člověka skrze principy, které představil psychoterapeut Arnold Mindell a jeho procesově orientovaná psychologie. V současné době vedu pohybově taneční dílny pro děti, hodiny taneční improvizace a workshopy zaměřené na techniky bdělé pozornosti.